סרטו של אמיר פרלמן מעבר למילים - פוסטר.

סרט של אמיר פרלמן - מעבר למילים

מעבר למילים סרטו של אמיר פרלמן עוסק בניגון המקודש ביהדות, את הסרט כולו מלווה אנסמבל שירה חדשה לירושלים הרכב שאמיר ייסד בשנת 2009 ופעל במשך של עשור הניב שני אלבומים וסרט דוקומנטארי שזכה בפרס ראשון בפסטיבל עין יהודית. זהו סרט מסע בו אמיר פרלמן עצמו נוסע לאוקראינה המושלגת לציון של בעל התניא משם מגיעים שורשיו שלו עצמו וכן מפגשים מתועדים עם דמויות ברות סמכא איתם מתגלגלת שיחה על תפקידו של הניגון בהוויה הדתית, תפקידו כמכונן זהות וכן כדרך לביטוי רגשי כפרט וכציבור. 

שותפים רבים תרמו את חלקם וכשרונם ליצירה  וביניהם במאי הסרט רוביק פייגין והעורך גיא דגן, מוזיקאים חברי האנסמבל וצוות הצלמים נועם טייך, אמנון זלייט ואלברט אדוט. המופע צולם בחאן החמור הלבן בתמיכתו של משה טוב כרפס, וימי הצילום באוקראינה נעשו בתמיכת הקהילה של חב"ד בקייב. 

אמיר פרלמן וגיא דגן במעמד הזכיה בפרס סרט הטלביזיה הטוב ביותר בפסטיבל עין יהודית.

הרעיון נולד כבר בשנת 2008 כתובנה שהדרך הטובה להנגיש את החוויה והעצמה שיש לפס קול חיינו עלינו ועל הדרך בה אנו תופסים את הרגעים החשובים בחיינו היא באמצעות סרט דוקומנטרי, הצילומים העריכות והחשיבה ושוב חשיבה מחדש נמשכו ארבע שנים תמימות, לרגעים היה נראה כי המלאכה לא תיגמר לעולם והרגע הזה שבו אמיר פרלמן וגיא דגן עומדים ומצתלמים במעמד קבלת הפרס היה נורא מרגש, רגע קטן של תודה, פירגון מהקהל והשופטים בפסטיבל עין יהודית והכרה שקיבלנו כל היוצרים על עשיה ברוכה שכל כך הרבה כשרון אנרגיה וחשיבה מעמיקה הוקדשו לה, תמיד כיף להביט בתמונה הזאת ולהעלות חיוך ולהתרגש מחדש.