אמיר פרלמן מוזיקאי, מומחה לבריאות טבעית, מורה לצ׳י קונג וטאי צ׳י. נולד 27 באוקטובר 1967, לפאני ואיתמר גדל חלק מהילדות בארה״ב ואת רוב שנות העשרים ותחילת השלושים בילה באירופה שם עבד כמוזיקאי פרילנסר, כתב מוזיקה להצגות תיאטרון ובעיקר הוםפיע בהרכב הנושא את שמו אמיר פרלמן טריו.

בעמוד זה ניתן הצצה אוטוביוגרפית לעולמות בהם אמיר פרלמן  קורא בית. פרלמן אמיר מוזיקאי זה צרוף מאוד מוכר כנ״ל מורה לצ׳י קונג וטאי צ׳י. אמיר ייסד את מדיקל צ׳י קונג ישראל בשנת 2014 וכיום הרבה מזמנו מוקדש להכשרת מדריכי צ׳י קונג וטאי צ׳י. אך בעמוד זה ניתן במה גם לאהבות שלא הפכו למקצוע.

מעבר לכל עיסוקיו אמיר אבא במשרה מלאה לילדיו: דניאל יונתן ברוכי ימימונת דוידי אריאל בנבן ונעם. יש גם שני נכדים מתוקים אדם ומיה. 

אודות אמיר פרלמן

הכל אודות אמיר פרלמן מוזיקאי,אמן צ׳י קונג וטאי צ׳י ומומחה לבריאות טבעית

את ילדותי העברתי בעיקר באזור נתניה מלבד כמה שנים בארה״ב. מגיל 12 התגוררתי בחבצלת השרון מושב קטן ליד הים. עבורי הים הנעורים, הגיטרה, אהבות ראשונות וגלישת גלים הגיעו כולם יחד. אולי  זה הקסם ואולי סתם הרוח החופשית free spirit שגלישת גלים מביאה איתה. בכל מקרה לקום מוקדם לגלות שיש אחלה גל ולצאת עם קפה בכוס חד פעמית ביד אחת וגלשן ביד שניה היה ונשאר מתכון מנצח. הדרך הטובה ביותר להתחיל את היום. כיף נוסף זה העביר את זה לילדים שאצלנו מגיל קטן סופגים את האהבה לים, לחופש להווי שזה מביא לתוך המשפחה.

אמיר פרלמן על גלישת גלים ואהבות ילדות
דוידי פרלמן עם השורט בורד והגו פרו
ברוכי ואמיר פרלמן ביום גלישה

אודות אמיר פרלמן בתוחם הרפואה הטבעית צ׳י קונג וטאי צ׳י צ׳ואן

את עולם הבריאות הטבעית פגשתי דרך דמותו של יצחק בן אורי, יצחק היו מחלוצי הזרם והביא לארץ את שיטת ההיגיינה הטבעית של הרברט שלטון אצלו השתלם בארה״ב, כנער בגיל העשרה צפיתי כיצד אבי החורג נרפא מאולקוס תחת השגחתו והדבר הרשים אותי מאוד, במשך השנים התנסתי בשיטות תזונה ופיתחתי תיאבון בריא לספרים על צמחי מרפא, פטריות מרפ, רפואת תדרים ועוד. כל אלה הפכו כלים משמעותיים בקליניקה של אי בי אר צמחי מרפא החברה שאמיר הקים העוסקת ברפואה טבעית מבוססת מדע ומחקר.

פחות או יותר באותו הגיל התחלתי ללמוד אמנויות לחימה ודרך אחד מהמורים הראשונים שלי בחור אנגלי בשם ג׳ף התוודאתי לעולם הצ׳י קונג והטאי צ׳י. לימים לאחר פציעה קשה בתאונת דרכים הידע שרכשתי משני מורי דרך אלה שנקרו בדרכי באזור גיל עזר לי להעמיד את עצמי על הרגליים.
אמנם בתחילת הדרך אמנויות הלחימה בעיקר ווינג צ׳ון וג׳ית קונדו היו משאת נפשי אך זהו השער דרכו הגעתי לאמנות הריפוי ושיקום בתנועה שלימים תהפוך למקצוע שני וברבות הימים לפרנסתי ועבודתי העיקרית. את עולם הטאי צ׳י פגשתי כבר בשנות נעורי אך בהעדר מורה בעל שיעור קומה שיעלה את קרנה של אמנות הלחימה הרכה והמופלאה הזאת בעיני לא הלכתי באמת רחוק עם התרגול. 

באחד הביקורים שלי בלונדון נתקלתי בספרו של דיויד אייזנברג מפגשים עם צ׳י, זה היה רגע מכונן עבורי להביט דרך משקפיו של רופא וחוקר מערבי שהיה התלמיד הראשון לאחר שסין פתחה את שערי והקדיש שנים רבות ללימוד וניסיון להבין לעומק את עולם הצ׳י קונג. לאחר שחזרתי וקראתי כמה פעמים את הספר חזרתי לחנות הספרים לחפש עוד. שם מצאתי את ספרו של מי שלימים יהיה מורי ורבי מאסטר יאנג ג׳ווינג מינג שורשי הצ׳י קונג הסיני. במהלך הקריאה הכנות ואישיותו המיוחדת של המחבר שבו את ליבי וכבר אז ידעתי שאצלו אני רוצה ללמוד. מאסטר יאנג לימד בעיקר טאי צ׳י שאת סגנון העגור הלבן. עבורי חשוב יותר היה ממי לומדים מאשר מה לומדים. את סגנון הטאי צ׳י שאני מלמד במסגרת קבוצות התרגול והקורס להכשרת מורים לטאי צ׳י למדתי אצלו ולמעשה עד שנת 2019 נהגתי לנסוע מידי קיץ להתאמן תחת השגחתו ששה שבועות מידי שנה. 

 

שנים לאחר מכן פגשתי את פרופ׳ ג׳והנסון וזכיתי לקבל מידיו הדרכה אישית בתחום הצ׳י קונג הרפואי. הוא היה גם מי שחיזק את ידי לצאת ולהיבחן כמאסטר בצ׳י קונג רפואי ולפתוח את מדיקל צ׳י קונג ישראל שכיום זה בית הספר הגדול בארץ להכשרת מורים ומטפלים בצ׳י קונג רפואי.

למי שרוצה לדעת יותר תוכלו לבקר באתר הרשמי של בית הספר שם תמצאו כל מה שרק תרצו לדעת על צ׳י קונג וטאי צ׳י צ׳ואן 

האבולוציה של היצירה של אמיר פרלמן מוזיקאי | המוזיקה של אמיר פרלמן

עבורי זה תמיד היה אתגר להגדיר את המוזיקה של אמיר פרלמן כלומר שלי. למה? האמת כי לפחות אצלי המוזיקה גדלה והשתנתה ביחד איתי. בתקופות חיי השונות עברתי בין רוק פרוגרסיב אינסטרומנטלי לג׳ז בלוז ועד פיוזן המשלב כלים אתניים. המקומות בהם ביקרתי והתגוררתי השפיעו המון, לאחר תקופה של טיול והופעות בהודו הוצאתי את רוח מזרחית שם יחד עם נגן הטבלה אירשד חוסיין חאן ניגנו הינדו ג׳ז עם המון אילתור ומנגינות מורכבות ריטמית ומלודית שכתבתי בהשראת המוזיקה ההודית והרכבו האגדי של ג׳ון מקלפליםן שקטי, עשור לפני הייתי מחובר לחשמלית עם ריג של אפקטים שגרם לי להגיע שעתיים לפני כל נגן אחר לסאונד צ׳ק ומנגד עשור אחרי תקופת ההינדו ג׳ז,לקראת ובמהלך בשנות הארבעים לחיי יצאו שני אלבומים שיש בהם מחווה למקורות מוזיקה יהודית בעיבוד שמביא איתו את כל ההרפתקאות המוזיקאליות שלי מהעבר. אז הכי נכון לבקר בעמוד פרוייקטים והרכבים שם תוכלו למצוא הכל אודות המוזיקה של אמיר פרלמן.

בכל מקרה הגדרה היא מלאכה שנכון יותר להשאיר לאחרים, בעיני להיות אמיתי עם מי שאתה ומה שאתה זה בין השאר גם במוזיקה שאתה מנגן. המוזיקה תמיד שיקפה את מקומי הפנימי והאישי ביותר ומי שיודע לקרוא בין הצלילים מקבל דרכה את ההצצה הכי אנטימית לחיי שיש.